Журналісти Інформаційного Агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» приділили особливу увагу новій судовій реформі, вважають її необхідним інструментом в боротьбі з недоброчесними суддями і на прикладі одного з них хочуть підкреслити необхідність її проведення.
Працівники Інформаційного Агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» провели незалежне журналістське розслідування в ході якого зробили припущення, що існувала корупційна схема по узаконенню самовільно збудованих будівель через суд в місті Дніпро.
Так, в ході журналістського розслідування встановлено, що у період з 2010 по 2012 року суддею Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Галичим Вадимом Миколайовичем винесено ряд однотипних рішень з узаконення самовільного будівництва і визнання права власності на об’єкти будівництва.
Суддею Галичим В.М. виносились рішення по узаконенню самовільно збудованих будівель, нежитлових приміщень, прибудов та іншого нерухомого майна.
І все нічого, адже норми Цивільного кодексу України передбачають можливість визнання права власності на об’єкти самовільного будівництва, якщо б не ряд обставин. Об’єкти по яким приймав рішення суддя Гілічий В.М. знаходились у різних частинах міста, а відповідно до принципу територіальної підсудності, позови, що виникають з приводу нерухомого майна повинні пред’являтись за місцезнаходженням цього майна.
Тобто, розгляд таких справ в одному суді, а тим паче одним і тим самим суддею є грубим порушенням закону.

Крім цього, для узаконення самовільного будівництва вимагається рішення Дніпропетровської міської ради про надання землі під будівництво. Проте земля органом місцевого самоврядування не надавалась. В такому випадку земля захоплювалась якимось підприємством або громадянин, здійснювалось на ній будівництво, а щоб узаконити построєну будівлю подавався позов до суду, розгляд якого за «випадковим» збігом обставин розподілявся на суддю Галичива В.М.
Таким чином, можливим стало самовільне заняття земельних ділянок, не законне будівництво і узаконення будівель і все завдяки зв’язкам з необхідним суддею.
Такі зв’язки стали ще більше необхідними коли визнавалось право власності на ТЦ «Passaje». Так, відомий у місті ТЦ «Passaje» збудовано за аналогічною схемою.
У 2007 році ТОВ «ГУМ» за сумнівними договорами отримує земельну ділянку, де буде побудований «Passaje», у Дніпропетровського універмагу «Дитячий світ». Далі починається будівництво самого ТЦ «Passaje», але тут же з’являється ряд важливих моментів.
Для того щоб здійснювати будівництво з дотриманням містобудівних норм, правил необхідним є:
 Звернення із заявою до Дніпровської міської ради;
 Розробка проектної документації;
 Отримання технічних умов, тобто отримання дозволу на підключення всіх видів комунікацій (газ, електрика, водопровід, зовнішнє освітлення та інше.);
 Проведення експертизи проекту будівництва;
– Погодження з профільним міністерством (Київ) здійснення земельних, будівельних робіт на території історичного ареалу міста, тощо.
Усі ці дії не були зроблені, проте знову подано позов про визнання права власності на майно, знову позов розподіллено на суддю Галичева В.М. і, звичайно, винесено рішення по визнанню права власності на незаконно збудований торгівельний центр за ТОВ «ГУМ».
Повертаючись до розмови про судову реформу, слід зазначити, що нажаль, вищенаведений випадок, коли суддя свідомо переступає межу закону не є рідкісним.
Вважаємо, що ситуація, коли суддя не підкоряється букві закону, а виносить угодне йому «замовне» рішення в наш час стала суворою реальністю. Це призводить до підриву авторитету суддівської влади та втрати довіри до суду з боку суспільства.
Журналісти Інформаційного Агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» покладають великі надії, що нова судова реформа зможе змінити ситуацію, очистить судову систему від недобросовісних суддів і посприяє встановленню справедливого правосуддя.