В рамках  журналістського розслідування “корупція КП «УРЕА» ДМР” було встановлено, що комунальне підприємство, продовж 3 років придбавши авто-техніку у власність, фактично не виконує роботи.

Також, систематично почала надходити інформація, про можливе впровадження незаконної корупційної схеми. Виходячи з наявних данних, посадові особи КП за попередньої домовленністю з повя’заними особами суб’єктів господарювання створили незаконну схему спрямовану на заволодіння бюджетними коштами.

КП «УРЕА» ДМР підпорядковується департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради. Основною функцією Департаменту є підтримання автошляхів у належному стані.

Щорічно департаментом проводиться процедура закупівлі послуг на утримання автошляхів міста. В 2020 році ця сума склала понад 269 млн. грн.(це без врахування капітального ремонту та реконструкції автошляхів). Поточний ремонт також здійснюється окремими закупівлями на яких КП «УРЕА» бере участь, але постійно програє. Виграють закупівлі субєкти господарювання, які можуть бути повязаними особами з КП та/або керівництвом Дніпровської міськради. Так в поточному році був проведений тендер під час якого КП «УРЕА» надало пропозицію на 25 тис. дорожче ніж ТОВ «Ла -страда»( ЄДРПОУ 43111599 ).  Хоча, під час розгляду учасники мають право знижувати вартість пропозиції.

В результаті, договір на суму 269 млн грн., був укладений з вищезазначеною структурою, яка фактично контролюється екс – керівником КП «УРЕА» ДМР А. Оганесяном.

При цьому зазначене ТОВ використовує автотранспорт, який раніше був списаний з КП «УРЕА» за рішенням виконкому яке підписане Філатовим Б.

Роботи з підтримання автошляхів, частково КП «УРЕА.» виконує на субпідряді, у ТОВ «Ла-страда», частково негласно на безоплатній основі, при цьому отримані кошти через конвертаційний центр «хокеїстів» з рахунків ТОВ виводяться в готівку. За даними фактами було розпочато кримінальне провадження № 1201904000000627за ч. З ст. 191 КК України, за фактом розтрати коштів місцевого бюджету. В рамках досудового розслідування, зібрані докази за якими може вбачатися корупція КП “УРЕА” ДМР у взаємодії з ТОВ «Ла-страда».

Зазначене кримінальне провадження знаходится на контролі Генеральної прокуратури України, оперативне супроводження здійснюється співробітниками Служби Безпеки України.