Корупція при реконструкції набережної  під час реконструкції набережної від Мерефо-Хесрсонскього мосту (набережна Дніпра). Виходячи з наявної інформації, з метою заволодіння бюджетними коштами, було впроваджено схему посередницьких закупівель. В схемі було задіяно декілька фірм, які шляхом фіктивного перепродажу товарів між собою завищували ціну та в результаті отримували кошти міського бюджету.

Слідчим управлінням НПУ в Дніпропетровській області було розпочато кримінальне провадження №12019040000000147 за ч. 3 ст.191 КК України, за фактом реконструкції набережної від Мерефо-Хесрсонскього мосту. Замовником робіт є Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради. Фактично в 2018-2019 роботи виконувало ТОВ «СМД «Інвест» на суму понад 480 млн. грн.

Корупція при реконструкції набережної – резонансна справа.  З самого початку на слідство здійснювався тиск, в зв’язку з чим прийнято рішення йти найлегшим шляхом та призначити судово-технічну експертизу з питань ціноутворення в актах виконаних робіт.

Було встановлено, що вказаним підрядником запроваджена схема т.з. «посередника». При якій посередник купує у реального виробника (постачальника), перепродає на ще одно підприємство, а ті в свою чергу реалізують підряднику ТОВ «СМД Інвест» за завищеною ціною. В подальшому ТОВ «СМД Інвест» включає до актів виконаних робіт придбаний товар) за завищеною ціною), який оплачується коштами місцевого бюджету.

Як приклад:

– ТОВ «СМД-ІНВЕСТ» закуповує 6 опор для освітлення «Тгее-puntila» у ТОВ “Філігрань” (37465804) по ціні 508 341,17 грн. за штуку, яке перед цим закупило їх у ТОВ «Терно-Лайт» за ціною 55 080 грн., за штуку. Сума збитку понад 2 млн. грн.

ТОВ «СМД-Інвест» закуповує у ТОВ “Анталл” ряд гральних комплексів, яке до цього придбало їх у ТОВ “Нові горизонти 2005” (37195681). Сума закупівлі СМД Інвест понад 6 млн грн. Сума закупівлі ТОВ “Антал” близько 2 млн. грн. Сума збитку понад 4 млн. грн. Таким чином під час підготовки матеріалів експертного дослідження попередня сума збитків складала понад 6 млн. грн.

На даний час досудове слідство, за зазначеними можливими фактами корупції під час реконструкції набережної Дніпра, здійснюється під контролем Генеральної прокуратури України. Слід зазначити, що завищення ціни закупівель деяких позицій сягає 1000 відсотків від первинної (реальної) вартості.