На думку прокуратури, землі були отриманні в користування незаконно, потім незаконно змінили їх призначення на сільськогосподарське та виставили на аукціон
Апостолівська міська рада продавала заказник, а Міністерство захисту довкілля намагається повернути заказник до державної власності.
Є велика проблема невеликих міст та селищ: посадовцям вкрасти вдається не так багато, як, наприклад в мегаполісах – Києві, Дніпрі.
Безумовно, можна на якихось ремонтах розкрадати бюджет, але чи багато їх? У Дніпр он за одне прибирання снігу на 100 м2 відвалили 2 мільйони, а в маленьких містах та селах спробуй десь вкрасти хоча б жалюгідних 300-500 тисяч! Апостолове – одне з невеликих міст. Нагадуємо, що ми провели велике журналістське розслідування, унаслідок якого виявили організоване злочинне угрупування з посадовців на чолі з мером Осою Андрієм, але там «дитячі» суми в порівнянні з Дніпром накапали за ремонти. Там, де рядовий посадовець Дніпра, навіть не керівник підрозділу, робить мільйони на рівному місці, міському голові Апостолового прийшлось попотіти.
Але є одна лазівка – нерідко в розпорядженні рад маленьких міст, селищ та сіл є земля, яку можна продати «потрібним людям» за гарну таку «котлету».
Не дивно, що за землю йдеться боротьба, посадовці всіма законними та незаконними способами намагаються нею заволодіти, а потім продати, переслідуючи неправомірну вигоду.
Так, нещодавно ми писали про розборку між «петриківськими» та «могилівськими» за земельний участок. Голова Могиліва, якому присудили кримінальне покарання за отримання неправомірної вигоди, так і сказав в суді: це все «петриківські», вони мене посадили, щоб вийшов з боротьби за землю.
А в нашому розслідуванні про захоплення землі агрофірми «Наукова» (15 тисяч гектарів біля Дніпра), ймовірно, на боці рейдерів зіграли посадовці Миколаївської ОТГ, які вільно почали розпоряджатись державними землями.
До цих пір земельне питання в Україні неврегульоване, тому рейдери знаходять всі лазівки, щоб захоплювати землі (нещодавно ми писали про ймовірні незаконні бази відпочинку на Блакитному озері).
І ось виник скандал в Апостолівській громаді. Тут на аукціон посадовці виставили землі заказника загальнодержавного значення «Кам`янський прибережно-річковий комплекс».
Апостолівська міська рада продавала заказник: подробиці
Керівник Криворізької східної окружної прокуратури в інтересах держави
в особі позивача-1: Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України,
позивача-2: Дніпропетровської обласної державної адміністрації
звернувся до Господарського суду з позовом, яким просить витребувати з незаконного, на думку прокуратури, володіння Апостолівської міської ради земельну ділянку з кадастровим номером 1220383300:02:001:0166 площею 17.0611 га (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2394797612203, номер запису про право власності: 42698547).
Ця ділянка розміщена в межах заказнику.
Але тут зявився славнозвісний Держгеокадастр у Дніпропетровській області, який неодноразово викривали на незаконном розпорядженні землями, у тому числі заказників.
Так, керівник управління Держгеокадастру Свердлін Дмитра Валерійович в свій час незаконно передав землі заказника «Приорільський» сумнівний особі. До речі, за цей заказник роками ведуть боротьбу рейдери, правоохоронці не встигають відбиватись: тільки одного рейдера визнали незаконним власником, як з’являється інший.
Наказом Головного управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області №4-5227/15-18-СГ від 21.12.2018 Апостолівській громаді передано ділянку з кадастровим номером 1220383300:02:001:0107. Як було встановлено, вона перебувала в межах заказника «Кам`янський прибережно-річковий комплекс».
Цю землю передали з порушенням чинного законодавства (ст. 117, 122, 149-151 Земельного кодексу України). Законодавцем визначено, що вилучення земель природно-заповідного фонду належить до виключних повноважень Кабінету Міністрів України. Тобто вилучати земельні ділянки державної власності природоохоронного призначення до 27.05.2021 мав право лише Кабінет Міністрів України. Головне управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області не було наділене такими повноваженнями.
Далі шляхом поділу земельної ділянки 1220383300:02:001:0107 з цільовим призначенням утворено нові земельні ділянки сільськогосподарського призначення з кадастровими номерами 1220383300:02:001:0165 та 1220383300:02:001:0166.
Але цей поділ землі також був незаконним. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території чи в межах об`єкта ПЗФ, підлягав погодженню з Дніпропетровською обласною адміністрацією, але цього погодження не було.
Державну реєстрацію права комунальної власності на новоутворені земельні ділянки проведено 22.06.2021. У цей час міським головою був Оса Андрій, який, як ми пам’ятаємо, звинувачений в організації злочинного угрупування («ОПГ»).
А далі Апостолівська міська рада вирішила право оренди на новоутворені земельні ділянки продати на земельних торгах у формі аукціону окремими лотами, але торги не відбулися.
Апостолівська міська рада продавала заказник. Тепер призначено суд, прокуратура намагається повернути землі державі, Міністерство захисту довкілля та Дніпропетровська ОДА підтримує її в позові.
Слідкуємо.
Нагадуємо, раніше ми писали про незаконні заправки на Криворізькому шосе.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.