Дніпровська міська рада уклала з ТОВ «Екологія-Д» договір на прибирання стихійних сміттєзвалищ
11 мільйонів – на смітник у Дніпрі: тендер на прибирання сміття за сумною традицією має, можна припустити, корупційне підґрунтя.
Ми вже писали про схеми ймовірного розкрадання бюджетних коштів на прибиранні сміття.
Вивозом сміття в Дніпрі займаються компанії «Екологія-Д» та «МД ГРУП КОМПАНІ», у відкритих джерелах їх пов’язують з колишнім губернатором Резніченком та братами Дубинськими. Тими самими, які займаються «Великим будівництвом» доріг у Дніпропетровській області.
Нагадуємо, що і за дороги, і за сміття саме в Дніпрі платять більш за все – інші міста зазвичай не дотягують до сум, які з бюджету охоче виділяє Дніпровська міська рада. У грудні 2022 року «Лица» з посиланням на дані Dozorro писали: «Прибирання одного квадратного км вулиць в Дніпрі під час війни коштує понад 1 млн грн». Для порівняння: у Львові ці послуги коштують в 2,5 рази дешевше.
При цьому тендери на прибирання, на вивіз сміття можуть мати корупційну складову. Вони є розмитими – малюй будь-які цифри. Перевірку роботи також здійснити важко – пиши будь-які звіти. Але Дніпровська міська рада готова виділяти мільйони на сміття, наприклад, на прибирання трьох скверів.
Також кошти виділяються на так звані стихійні сміттєзвалища. Чи можуть бути стихійні сміттєзвалища? Так. Але їх можна й вигадати – громадськість цікавить, яким чином здійснюється контроль, і чи здійснюється він взагалі?
2 квітня 2024 року Департамент екологічної політики Дніпровської міської ради підписав із ТОВ «Екологія-Д» договір на прибирання стихійних сміттєзвалищ за 11 мільйонів гривень (ми писали про нещасний випадок із робітником цієї фірми). Зобов’язались прибрати понад 6 тонн сміття за 8 місяців.
Для порівняння: у Кропивницькому також під час воєнного стану 7500 тонн сміття прибрали за 2 млн грн.
А в Миколаєві на прибирання стихійних сміттєзвалищ виділили менше мільйона в 2022 році.
У Дніпрі ж на смітник піде 11 мільйонів.
І ми б погодились, ми б мовчали, якби була якась аргументація, обґрунтування. Але навіть в тендерній документація під час конкурсу конкретику не вказали – пусті поля. Зрозуміло, що переможця визначили ще до оприлюднення тендеру, навіщо для когось там публікувати конкретику? Для проформи скинули пусті шаблони – от і все.
Окрім цього, за нашою інформацією в Дніпрі стихійні сміттєзвалища виникають через те, що «Екологія-Д» та «МД ГРУП КОМПАНІ» не завжди справляються зі своїми обовязками, наприклад, у приватному секторі. Вони не прибирають сміття, хоча на це вже виділили кошти з бюджету. Але замість штрафів їм ще дають кошти, щоб вони прибрали те, що і так повинні були прибрати. Про виникнення стихійних сміттєзвалищь через недобросовісне виконання своїх обов’язків навіть був відеосюжет.
А ось матеріали про те, як утворюються стихійні сміттєзвалища – знову ж через недбалість «Екології-Д».
Проте нічого не зробити – сміття є золотою жилою, тим паче що в звіті можна написати будь-які цифри та будь-яку нібито виконану роботу.
Нагадуємо, раніше ми писали про захоплення землі в заказнику «Дебальцевські лимани».
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.