• Про нас
  • Про нас

ІА Антикорупційна правозахисна рада: структура, історія, завдання

Наша команда складається з журналістів-розслідувачів, юристів, адвокатів, правозахисників, науковців.

Наші спеціалісти працюють над проведенням журналістських розслідувань, надають правову та юридичну допомогу, протидіють корупції та злочинності в органах влади.

Керівником організації є Снічар Олександр Миколайович, правозахисник, адвокат.

Про нас

Ми здійснюємо системний громадський контроль за діяльністю державних службовців, судових, правоохоронних, контролюючих органів, виявляємо корупційних ризики – ймовірність розкрадання бюджету, державного та комунального майна.

Ми розкриваємо злочинні схеми, які створюють та використовують корупціонери. Це схеми розкрадання грошей платників податків, державної та комунальної власності, земель, гуманітарної допомоги.

Особливу увагу ми приділяємо корупції в оборонній сфері під час воєнного стану в Україні, коли посадовці Міністерства оборони наживаються на армії та трагедії людей, простих українців, що постраждали від воєнної агресії.

Ми протидіємо організованій злочинності, до якої входять посадовці, політики, мери. Саме вони використовують владу з метою привласнення бюджетних коштів, захоплення державного майна, земель. Це вкрай актуально, оскільки організована злочинність виявляється в Україні повсюдно – злочинці серед посадовців крадуть навіть будівлі дитячих лікарень та продукти, які волонтери та західні фонди зібрали для постраждалих від воєнного агресії.

Ми виступаємо за свободу слова, не дивлячись на те, що постійно відчуваємо тиск з боку корупціонерів. Так, на голову ІА Антикорупційна правозахисна рада було здійснено замах на життя, але суддя з підозрілою репутацією відпустив злочинців.

Оскільки наша організація здійснює громадський контроль, ми співпрацюємо з правоохоронними органами.

Наша команда співпрацює з представниками міжнародних організацій, які надають фінансову та організаційну підтримку для протидії корупції та злочинності.

Це визначає три напрями роботи, які формують структуру організації:

Департамент правової роботи

Правозахисною діяльністю займається безпосередньо Департамент правової роботи.

З метою протидії корупції, розкраданню державної та комунальної власності, його співробітники – досвідчені юристи – здійснюють пошук і фіксацію даних про протиправні діяння окремих осіб та груп 

Збирають документи, що стосуються правопорушень, злочинів.

Готують відповідні заяви, звернення, запити.

Представляють інтереси організації в правоохоронних, контролюючих державних органах.

Займаються моніторингом діяльності судової гілки влади.

Займаються юридичним супроводом судових справ.

Надають юридичну та правову допомогу громадянам, які стали жертвами корупції та інших порушень прав.

Проводять інформаційну та освітню роботу серед населення щодо проблем корупції та шляхів її протидії.

Департамент журналістики

Інформаційну та журналістську функції виконує Департамент журналістики.

Журналісти співпрацюють з Департаментом правової роботи, використовують надані ним матеріали для інформування населення про протидію корупції.

У Департаменті журналістики займаються моніторингом інформаційного простору з метою зібрання інформації про корупцію, розкрадання державної та комунальної власності, бюджету, правопорушень з боку посадовців, гучні кримінальні справи, судові процеси.

Проводять власні журналістські розслідування, збираючи документи, залучаючи експертів.

Інформують населення про актуальні новини про корупцію, правопорушень посадовців.

Створюють власний медійний контент: статті, огляди, новинні записи, відео.

Займаються інформаційним супроводом судових справ.

Співпрацюють з громадянами, які звертаються до організації з метою отримання юридичної допомоги, фіксують отриману від них інформацію для використання в журналістських розслідуваннях.

Співпрацюють з іншими засобами масової інформації, інтернет-каналами, групами в соціальних мережах.

Підтримують власний сайт, відеоканал, групи в соціальних мережах.

Науково-методичний сектор

У співпраці з іншими структурними підрозділами діє Науково-методичний сектор.

Матеріали, які отримані та оброблені в Департаменті правової роботи та Департаменті журналістики, використовуються в науковій діяльності – при написанні наукових статей та проведені досліджень.

ІА Антикорупційна правозахисна рада підписало меморандуми про співпрацю з відомими вищими навчальними закладами.

Ми співпрацюємо з науково-освітніми організаціями з метою розробки перспективних програм, законопроектів, пов’язаних з напрямами нашої діяльності.

Науковці залучаються до проведення експертиз, надають експертні висновки.

Приймаємо участь в семінарах та науково-практичних конференціях.

Залучаємо студентів до теоретичної та практичної діяльності.

Всі ці три напрямки нашої діяльності (юридичний, інформаційний та науковий) спрямовані на побудову в Україні правової держави, забезпечення функціонування громадянського суспільства, зменшення рівня корупції, відновлення законності.

Про насМи виграли суд у Дніпровської міськрадиАнтикорупційна правозахисна радаПро насПро насКорупція в ОКП Томаківське БТІ
Меморандум з БОКорупційні ризики в МВСПРОТИДІЯ ЗЛОЧИННОСТІнаша командаПро насЗа участю представника Інформаційного агентства ГО «Антикорупційна правозахисна рада» Юрія Гури пройшов семінар для курсантів ДДУВС

ВІДЗНАКИ НАШОЇ КОМАНДИ

ГО АНТИКОРУПЦІЙНА ПРАВОЗАХИСНА РАДА

ЄДРПОУ: 38199912

ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНСТВО АНТИКОРУПЦІЙНА ПРАВОЗАХИСНА РАДА

ідентифікатор медіа R40-02695

Рішення №440 від 22.02.2024 про реєстрацію суб’єктом у сфері онлайн-медіа, видане Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення