Новини 0

СУД НАМАГАЄТЬСЯ ЗВІЛЬНИТИ ЕКС-НАЧАЛЬНИКА ДСБЕЗ ДМУ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ


До Антикорупційної правозахисної Ради надійшла інформація, про підготовку винесення завідомо неправомірного оправдального вироку суду по резонансному кримінальному провадженню, розпочатому відносно начальника відділу ДСБЕЗ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області Булькача Сергія Петровича, інших працівників міліції, громадян.

Виходячи з наявної інформації, Булькач С. П. виступав організатором злочинної схеми по функціонуванню грального бізнесу на території міста, незаконно заволодів ігорною технікою, а саме, гральними автоматами, які визнані речовими доказами у ряді кримінальних справ, та повинні були бути знищенні.

В квітні 2012 року начальник ДСБЕЗ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області Булькач С.П. домовився з співвласником нелегальної гральної мережі «Карнавал» гр. Шорохов Д.В. про співпрацю. Згідно попередньої домовленості Булькач забезпечував приховування злочинної діяльності даної мережі на території міста, отримавши 160 000 гривень, в якості «вступного внеску» та отримання щомісячної частки прибутку у сумі 46 000 гривень. В подальшому, Шорохов Д.В, не здійснив перший платіж («вступний внесок») в оговорений раніше строк, внаслідок чого підлеглими Булькача співробітниками ВДСБЕЗ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області з чотирьох залів мережі «Карнавал» було вилучено гральну техніку у кількості 110 гральних автоматів. Гральні автомати, які було вилучено з мережі «Карнавал» та з інших гральних залів, визначались речовими доказами у кримінальних справ, та замість знищення незаконно продавались співробітниками ВДСБЕЗ третім особам (що було доведено в рамках кримінального провадження).

З метою вирішення ситуації, що склалася, до Булькача С.П. прибув інший співвласник нелегальної гральної мережі «Карнавал» гр. Марков С.М., якому в ході розмови у своєму службовому кабінеті Булькач С.П. поставив вимоги, щодо необхідності здійснити раніше обговорені щомісячні платежі та знайти 4 осіб для притягнення їх до кримінальної відповідальності за фактами заняття гральним бізнесом, у залах в яких було вилучена гральна техніка. На виконання зазначеної вимоги, Марков С.М. з Шороховим Д.В. знайшли вказаних осіб, які в подальшому за сприянням Булькача С.П., були притягнуті до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 203-2 КК України суддями:

Красногвардійського районного суду Маїцук Віталієм Юрійовичем, 28.03.1980 р.н.(в теперішній час голова суду);

Бабушкінського райнного суду Татарчук Ларисою Олексіївною, 24.09.1971 р.н.(колишній голова суду);

Кіровського районного суду Ходасевичем Олегом Володимировичем, 12.08.1972 р.н.

Вищезазначені судді винесли завідомо неправосудні рішення та визнали винними у скоєнні злочину осіб, мешканців м. Києва та м. Житомира, які не мали ніякого відношення до злочину.

В теперішній час відкрито кримінальне провадження № 42014040000000375 за ст. 368 ч. З, ст. 27 ч. 4, ч. 2 ст. 375, ч. 1 ст. 364 КК України відносно вищезазначених суддів у яких на розгляді знаходились сфальсифіковані слідчими ДМУ ГУМВС України в області Антоновим та Левицьким справи за ч. 1 ст. 203-2 КК України. Крім того суддя Мащук В.Ю. та Ходасевич О.В. визнали винними у скоєнні злочину осіб по підробленим копіям паспортів мешканців м. Житомир, які не мали ніякого відношення до грального бізнесу та в м. Дніпропетровськ ніколи не перебували. На теперішній час встановлені особи які скористувались підробленими паспортами та під час допитів підтвердили цей факт.

За час функціонування гральної мережі «Карнавал» в м. Дніпропетровськ, начальник відділу ДСБЕЗ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області Булькач Сергій Петрович отримав близько 1000000 гривень.

Про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 372, ч. З ст. 27, ч. 2 ст. 372, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 372 КК України, повідомлено Хохлова A.B., Лозового A.B., Антонова Д.В., Левицького О.С.,Маркова С.М., Шорохова Д.В., Бориса О.В., Харитоновича І.С. Вказаних посадових осіб правоохоронних органів відсторонено від посад, та відносно них обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту та на теперішній час судом їх визнано винними у скоєнні вищезазначених злочинів, вирок суду набрав чинності .

07.04.2014 відносно Булькача С.ГІ. відкрито кримінальне провадження №420140400000000266 за ознаками ч. З ст. 368, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 372, ч. З ст. 28, ч. 1 ст. 203-2, КК України.

08.04.2014 Булькачу С. П. оголошено про підозру у вчиненні вказаних вище злочинів.

Проведені обшуки за місцем мешкання Булькача С. П. (квартири у двох новобудовах в елітній частині м. Дніпропетровськ загальною вартістю понад 5 млн. грн.), місцях мешкання, офісі та складських приміщеннях приватного підприємця Ільченка О. Д., рахунки якого члени злочинної групи використовували для легалізації коштів отриманих у якості хабарів.

08.04.2014 Булькача С. П. затримано за рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровськ. За ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 08.04.2014, до Булькача С. П. застосовано запобіжний захід з триманням під вартою, з заставою у розмірі 10 000 998.00 гривень, з підстав переховування від суду та незаконного впливу на свідків.

В липні 2014 року слідчим відділом прокуратури Дніпропетровської області закінчено досудове розслідування кримінального провадження № 42014040000000376 за ч. З ст. 28, ч. 1 ст. 203-2, ч. З ст. 27, ч. 2 ст. 372, ч. 2 ст. 364, ч. З ст. 368 КК України, відносно ОЗГ у складі 6 осіб, організатором якої начальник ДСБЕЗ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області підполковник міліції Булькач C. П., та обвинувальний акт направлено до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська, де до теперішнього часу, під головуванням судді Чулініна Д.Г. розглядається дана справа (кримінальна справа № 200/13434/14-к).

11.03.2015 року суддя Чулінін Д. Г., під час судового засідання, розглянувши клопотання підсудного Булькача С. П., змінив йому запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт, що фактично надало можливість підсудному впливати на свідків по кримінальній справі. Після зміни запобіжного заходу Булькачу С. П, свідки по справі (колишні підлеглі екс-начальника ДСБЕЗ) почали відмовлятися від своїх свідчень, які вони надавали під час досудового розслідування по справі, та маючих суттєве значення. Також наявна інформація, щодо можливих погроз, які надходять громадянам, притягнутих до кримінальної відповідальності за сфальсифікованими справами (за ч. 1 ст. 203-2 КК України) вищезгаданими суддями. Тривалий час справа взагалі не розглядалась суддею по невідомій причині, а термін запобіжного заходу (домашній арешт) закінчився. До теперішнього часу Булькачу, ЯКИЙ ВІЛЬНО ПЕРЕСУВАЄТЬСЯ ТЕРИТОРІЄЮ УКРАЇНИ, запобіжний захід не обрано.

У судді Чулініна Д. Г., 09 жовтня 2015 закінчуються повноваження, у зв’язку з чим розгляд справи з серпня проходить в прискореному темпі з багатьма порушеннями, здійснюється тиск з боку судді та самих учасників ОЗГ та на свідків. За інформацією, суддя Чулінін Д. Г., до 09.10.2015 повинен винести оправдальний вирок підсудному Булькачу С. П. та всім учасникам ОЗГ. Таке рішення вплине на хід досудового розслідування кримінального провадження № 42014040000000375 за ст. 368 ч. З, ст. 27 ч. 4, ч. 2 ст. 375, ч.1 ст. 364 КК України відкритого відносно суддів у яких на розгляді знаходились сфальсифіковані справи, тим самим не дасть можливості закінчити досудове слідство та направити обвинувальні акти стосовно корумпованих суддів.

Антикорупційною правозахисною Радою, Люстраційною громадською радою Дніпропетровської області за сприянням народного депутата України Немировського Андрія Валентиновича викладена інформація буде ретельно перевірена та вжито заходи реагування.