Новини 0

ПРОКУРОРСЬКЕ СВАВІЛЛЯ ТА ТИСК НА ПРАВОЗАХИСНИКІВ, ЖУРНАЛИСТІВ

До Антикорупційної правозахисної Ради поступають чисельні повідомлення та звернення, щодо грубих систематичних порушень діючого законодавства з боку працівників прокуратури Дніпропетровської області, зокрема, відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтриманням державного обвинувачення. Більшість інформації стосується цілеспрямованого затягування та «розвалювання» кримінальних проваджень.

На даний час перевіряється інформація, щодо притягнення до відповідальності завідомо невинних осіб (які за грошову винагороду погодилися взяти на себе вину злочин, скоєний іншою особою) по трьом провадженням, інформацію про затягування, знищення доказів ЩЕ двох кримінальних проваджень (корупція, викрадення людини), також «розвалених» через підставних осіб ЩЕ двох кримінальних проваджень по гральному бізнесу, також перевіряється інформація про ЩЕ три резонансні кримінальні провадження (що стосуються комунального підприємства Дніпровської міськради, департаменту ОДА, приватних фірм, тощо).

Зокрема, до нас надійшло звернення від громадянина Тананайко С.В. в якому було повідомлено про службове підроблення, притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності з боку працівників прокуратури Дніпропетровської області. Тананайко повідомив, що працівники прокуратури дали йому 500 доларів США за які він мав взяти на себе відповідальність за злочин скоєний іншою особою. Усвідомивши що скоїв протиправні дії, до яких його підбурили працівники прокуратури Дніпропетровської області, звернувся із заявою до УПЗСЕ ГУМВС України в Дніпропетровській області. Заяву було передано для розгляду до прокуратури Дніпропетровській області.

За фактом притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності 03.11.2015г. слідчим відділом обласної прокуратури було відкрито кримінальне провадження №42015040000000879.

З метою сприяння більш об’єктивному та скорішому розслідуванню кримінального провадження за фактом правопорушення скоєного працівниками прокуратури нами було подано відповідне звернення на ім’я народного депутата України Немировського А.В..

Сумісно з заявником гр. Тананайко було проведено прес-конференцію, на якої висвітлено дане питання.

З метою здійснення тиску на Антикорупційну правозахисну Раду, намагаючись залякати правозахисників, 18 квітня 2016 року керівником відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтриманням державного обвинувачення прокуратури Дніпропетровської області паном Лисаченко Сергієм Леонідовичем було подано позовну заяву про захист честі та достоїнства та стягнення моральної шкоди до голови організації Снісара О.М.. Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська було призначено розгляд справи на 16 травня 2016 року, але в порушення норм ст. 127 ЦПК України учасникам процесу (відповідачу, третій особі) не було вислано повістки, копії ухвали, копії позивної заяви. Судове засідання було проведено без присутності відповідача та третьої особи.

28.06.2016 року Олександром Снісарем було отримано судову повістку (без долучених до неї ухвали про відкриття провадження, без копії позовної заяви та додатків), в якої було зазначено, що розгляд справи за позовом працівнгика прокуратури призначено на 01.06.2016р..

Прибувшему на судове засідання разом з членами Антикорупційної правозахисної Ради та правозахисниками інших правозахисних організацій, Снісару Олександру стало відомо про проведене без його участі попереднього засідання, на якому було підтримано клопотання адвоката-представника позивача (також колишнього працівника прокуратури), який просив залучити в якості свідка іншого працівника прокуратури… Дане клопотання було судом задоволено.

У зв’язку із тим, що було порушено право голови Антикорупційної правозахисної Ради на ознайомлення з матеріалами справи, зокрема з текстом ухвали про відкриття провадження, позовної заяви, тощо розгляд позовної заяви Лісаченко С.Л. було перенесено на 15 год. 00 хв. 17.06.2016 року. Враховуючи той факт, що в порушення діючого законодавство не було забезпечено своєчасного повідомлення відповідача та надання йому необхідних процесуальних документів, беручи до уваги швидкість призначення судових засідань, задоволення клопотань представників позивача, можна припустити, що планувалося винесення заочного рішення, яким голову Антикорупційної правозахисної Ради планувалося визнати недостовірною інформацію (критику) по відношенню до діяльності керівника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтриманням державного обвинувачення прокуратури Дніпропетровської області Лісаченко С.Л. та стягнення з відповідача на користь працівника

УХВАЛА, ПОЗОВ

Завдяки небайдужим представникам правозахисних організацій вдалось не допустити винесення судом такого ганебного рішення. Присутні в судовому засіданні представники розуміють, що таке рішення може бути прецедентним, посилаючись на яке корупціонери, «перевертні у погонах» та інші нечесні чиновники зможуть забороняти представникам громадських організацій, журналістам висвітлювати правопорушення та злочини слуг Народу. Запрошуємо на наступне судове засідання, яке відбудеться в Індустріальному районному суді м. Дніпро о 15 год. 00 хв. 17.06.2016 року в каб. №105, всіх небайдужих, адже ЦЯ СПРАВА СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО, ХТО ХОЧЕ ЗМІНИТИ СИСТЕМУ, ЗАСТАВИТИ ПОВАЖАТИ ГРОМАДЯНИНА ТА ЗОБОВЯЗАТИ ПРАЦЮВАТИ ГНИЛУ ПРОКУРОРСЬКУ СИСТЕМУ ДЛЯ ГРОМАДЯН!!!

Чекаємо ще інформації про інші факти, небайдужі громадяни підключайтеся — конфіденційність гарантуємо.

Незалежно від рішення суду, не звертаючи уваги на провокації і погрози, ми будемо і надалі боротися і висвітлювати чиновницьке свавілля, порушення чинного законодавства. Наші друзі, батьки, діти живуть в Дніпрі, і наш ОБОВ’ЯЗОК, як громадян, правозахисників змушувати ВСІХ без винятку дотримуватися Закон.

Факти підтверджуючи порушення діючого законодавства з боку працівників прокуратури по спірному факту, висвітленому на прес-конференції:

Тананайко С.В. повідомив (визнав), що працівники прокуратури дали йому 500 доларів США за які він мав взяти на себе відповідальність за злочин скоєний іншою особою. Усвідомивши що скоїв протиправні дії, до яких його підбурили працівники прокуратури Дніпропетровської області, звернувся із заявою до УПЗСЕ ГУМВС України в Дніпропетровській області.

За фактом притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності 03.11.2015г. слідчим відділом обласної прокуратури було відкрито кримінальне провадження №42015040000000879.

Рішенням Самарського районного суду м. (на той момент) Дніпропетровська від 09.12.2015 року (суддя Грицаюк Н.М., справа № 206/5919/15-к, провадження № 1-кп/206/332/15) було встановлено невідповідності обвинувального акту вимогам КПК України, в частині невідповідності даних про час і спосіб вчинення злочину по к/п № 42015040000000117, обвинувальний акт без розгляду повернуто прокурору (фактично було підтверджено, що Тананайко С.В. не міг скоїти злочин, в якому його свідомо неправомірно звинувачують працівники прокуратури) http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54214318

Виходячи з коментара керівника відділу прокуратури Дніпропетровської області з даного питання (у якому фактично підтверджено притягнення до відповідальності завідомо невинної особи та скасування обвинувального акту, закриття кримінального провадження відносно невинного Тананайко) можна переглянути тут http://www.11channel.dp.ua/news/dp/2016/ 02/16 / 26480.html