Новини 0

ПАРК ЛАЗАРЯ ГЛОБИ

АКТ

огляду території КПК «Центрального міського дитячого парку Лазаря Глоби»

ПАРК ЛАЗАРЯ ГЛОБИПри огляді КПК «Центрального міського дитячого парку Лазаря Глоби» за фактичним розміщенням парку по просп. Карла Маркса, 95 у м. Дніпропетровську, було встановлено:

—              паркан парку з боку пр.. Карла Маркса зруйновано;

—              у «тихій зоні» парку встановлено атракціон, що є порушенням відповідних стандартів та норм;

—              дерев’яні лавочки уздовж алеї не окрашені, в поганому стані;

—              при бесіді з працівниками суб’єктів підприємницької діяльності стало відомо, що більшість працюють без договорів оренди на торгівельні місця, без наявності документів, які регламентують діяльність суб’єкта господарювання, дозвільних документів, сертифікатів відповідності, тощо;

—              при огляді озера було встановлено: шар (архітектурна споруда) брудний, в поганому стані;

—              прожектор, який було направлено на  шар (архітектурну споруду) – розбитий, непрацюючий;

—              вода в озері брудна, неочищена, на поверхні плавають сторонні предмети;

—              дитячі гойдалки (в районі озера на дитячому майданчику) не окрашені, з ознаками іржи;

—              будівля арки (що знаходиться під мостом) в аварійному стані, на стінах нецензурні написи;

—              деякі атракціони («Рогатка», «Лесенка») працюють без відповідних погоджуючи документів, гроші з надання послуг, отримують не надаючи талончики (без послуг кас, отримує працівник атракціону особисто).

Висновок:

КПК «Центрального міського дитячого парку Лазаря Глоби» в своїй діяльності грубо порушує діюче законодавство України,  п.п. 2.2, 5.8, 8 Статуту КПК «Центрального міського дитячого парку Лазаря Глоби», що затверджений Рішенням міської ради № 77/17 від 30.11.2011р..

Висновок з аналізу діяльності КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби»

Земельну ділянку площею 26,0498 га було передано в постійне користування КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби» по фактичному розміщенню парку за адресою: просп. Карла Маркса, 95 у м. Дніпропетровську на підставі рішень Дніпропетровської міської ради від 18.02.2004 № 242/15 та від 21.09.2005 № 363/30, про що свідчить державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, номер державної реєстрації 030610400008 від 24.03.2006.

Згідно з наявною інформацією, вищезазначена земельна ділянка площею 26,0498 га входить до складу особливо цінних земель (парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення, згідно ст. 3 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України»).

На теперішній час земельна ділянка площею 26,0498 га використовується в комерційних цілях (торгівельні кіоски, споруди громадського харчування – кафе, передача майна в оренду , тощо). , КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби» використовує земельну ділянку площею 26,0498 га. не за цільовим призначенням, що є порушенням ст. 38 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України», спричиняє значні збитки державі, у зв’язку із чим, згідно ст. 276.2 Податкового Кодексу України податок на земельні ділянки, що використовується не за функціональним призначенням, справляється у п’ятикратному розмірі податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 Податкового Кодексу України, в  діях посадових осіб КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби» може вбачатися ознаки злочинів, а правовстановлюючі документи на землю потребують приведенню у відповідність до фактичного функціонального призначення.

Недоотримання коштів державним бюджетом внаслідок використання земельних ділянок не за цільовим призначенням (з урахуванням часу використання території парку в комерційних цілях) може скласти сотні тисяч гривень.

Рекомендації:

1). направити запит на ім’я керівництва КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби» з проханням надати копію державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, номер державної реєстрації 030610400008 від 24.03.2006, копії договорів оренди з підприємцями на території парку;

2). створити робочу групу з членів Коміії по вивченню діяльності міської  ради VI скликання, виконавчого комітету та комунальних підприємств Дніпропетровської міської ради з метою встановлення реальної кількості підприємців на території парку, підставу ведення діяльності на відповідній території (договір оренди, тощо);

3).   направити звернення до органів прокуратури, додавши необхідні документи, матеріали, з проханням перевірити вищевикладену інформацію, при підтвердженні притягнути винних осіб до відповідальності, згідно законодавства України;

4).  на час проведення прокурорської перевірки, рекомендувати Дніпропетровській міській раді, тимчасово відсторонити директора КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби» від займаної посади.
Виконавець заступник голови комісії по вивченню діяльності міської  ради VI скликання, виконавчого комітету та комунальних підприємств Дніпропетровської міської ради: Снісар О.М.