Новини 0

КП «МУНІЦИПАЛЬНА ГВАРДІЯ»

КП "МУНІЦИПАЛЬНА ГВАРДІЯ"КП «Муніципальна гвардія» — комунальне унітарне підприємство, створене відповідно до ст.ст. 26, 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» рішенням Дніпропетровської міської ради від 02.02.2011 № 31/8. Власником КП «Муніципальна гвардія» є Дніпропетровська міська рада. Представником власника (п.2 ст. 78 ГК України), до сфери управління якого належить КП – є Департамент взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної та оборонної роботи і з питань надзвичайних ситуацій Дніпропетровської міської ради. Згідно з п. 3 Статуту КП зареєстрованим Виконкомом Дніпропетровської міської ради 07.02.2011 р. —  предметом діяльності КП є декілька підпунктів, які не співпадають з функціями Департаменту, а саме: надання транспортних послуг власними або орендованими транспортними засобами по перевезенню вантажів в Україні і за кордоном.

Виходячи з наявної інформації, за три роки діяльності КП «Муніципальна гвардія» працівники КП приймали участь у забезпеченні охорони громадського порядку при проведенні 357 масових заходів згідно плану Дніпропетровської міської ради, провели 3742 профілактичні бесіди з громадянами  про недопущення протиправних дій, передбачених ст.ст. 122,152,155,156,159,160,178,173,175,182 КУпАП, здійснили 349 виїздів на заяви про пригоди та злочини, які надійшли через оператора «102» чергової частини ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області, спільно з працівниками міліції припинили та розкрили 173 злочини, брали участь в складанні 1537 адміністративних протоколів. Дана діяльність КП «Муніципальна гвардія», з порушенням діючого законодавства України та Статуту КП,  здійснювалась відповідно до норм ЗУ  «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», хоча відповідно до ст.ст.  3,4,6 даного закону КП не може бути громадським формуванням, не може здійснювати заходи щодо охорони громадського порядку. Фактично здійснюючи заходи, щодо забезпечення охорони громадського порядку, витрачаючи кошти місцевого бюджету, КП «Муніципальна гвардія» без наявних правових підстав дублює діяльність органів міліції, які відповідно до ст. 2, п.1 ст. 10 ЗУ «Про міліцію» зобов’язані забезпечувати безпеку громадян та громадський порядок.

Що стосується надання послуг КП «Муніципальна гвардія» з охорони. Виходячи з наявної інформації станом на теперішній час з КП укладено 85 угод з охорони майна,  об’єкти які охороняє «Муніципальна гвардія»: Міська рада, комунальні підприємства та об’єкти територіальної громади, 2 парки, 4 лікарні, заклади медичної академії, 39 загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровської міської ради, 8 дитячих садочків та 2 коледжу, ліцей з посиленою військовою підготовкою, медичне училище, тощо. Слід зазначити, що більшість об’єктів комунальної власності, які знаходяться під охороною КП «Муніципальна гвардія», дотуються Міською радою, не мають можливості та шляхів отримання прибутку (є неприбутковими).

Висновок:

 КП «Муніципальна гвардія», було створено, як допоміжну охоронну структуру Дніпропетровської міської ради, з основною ціллю – здійснення охорони об’єктів комунальної власності (в тому числі неприбуткових), економії коштів міського бюджету на фінансування охорони майна територіальної громади. Дане підприємство, впродовж трьох років працювало з порушенням норм діючого законодавства, недостатньо ефективно здійснювало господарську діяльність з невеликою динамікою росту прибутку по роках, але на сьогодні реальних варіантів надання більш доступних послуг з охорони об’єктів комунальної власності не виявлено. Більш того внаслідок розформування КП «Муніципальна гвардія» будуть фактично загублені грошові кошти місцевого бюджету, які були витрачені на матеріально-технічне забезпечення підприємства, а саме: автомобіль Газель, патрульні електромобілі, пульт централізованої охорони, ретранслятор, радіостанції та інше. Також слід зазначити, що на сьогодні у м. Дніпропетровську працює велика кількість приватних охоронних фірм, які є прибутковими, тобто, можна зробити висновок, що недостатньо ефективна діяльність КП, пов’язано з непрофесійними діями директора КП та безпідставне витрачання коштів на здійснення дій, які дублюють обов’язки міліції, а саме —  патрулювання, забезпечення безпеки громадян та громадський порядок.

Рекомендації:

1. Винести на сесію Дніпропетровської міської ради, пропозицію про звільнення з займаної посади директора КП «Муніципальна гвардія».

2. Реорганізувати КП «Муніципальна гвардія», внести зміни до статуту організації, залишивши можливість надання лише послуг з охоронної діяльності.

Виконавець: Снісар. О.М.